گواهینامه SSL
آوریل 19, 2020
فرق اس اس ال رایگان و پولی
فرق SSL رایگان و پولی
آوریل 23, 2020

برند خود را متمایز کنید و در کسب و کارتان موفق شوید؟

تعریف برندسازی :

داشتن برند قدرتمند و متمایز یکی از مهم‌ترین عوامل برای موفقیت بیشتر در کسب و کار است برند سازی، کاری است که باید برای ساختن برند قدرتمند و تأثیرگذار انجام دهید. از این طریق می توانید برندتان را از سایر رقبا متمایز و جدا کنید. حفظ و افزایش منافع مشتریان می بایست برای این مهم در نظر گرفته شود.

برندسازی از طریق تاثیر ویژگی‌های ظاهری محصولات یا خدمات، احساسی که برند در مشتری به وجود می آورد شکل می گیرد ،همچنین طریقه‌ی ارائه‌ی محصولات، قیمت محصولات، تجربه مشتریان نقش به سازی در این خصوص ایفا می کند البته با توجه به نوع محصول از طریق روش‌های زیادی می توانید برند خود را از دیگر رقیبان متمایز کنید.

در واقع باید بهترین راهبردهای تمایز برند را به طریقی توسعه دهید و به کار بگیرید که تأثیر خوبی روی شخصیت برند، ارزش، شیوه‌ی انجام کارها و ویژگی‌های اصلی برندتان داشته باشد.

چنانچه برند شما به قدر کافی پیشرفت و شناخته شده نیست، احیای دوباره آن می‌تواند به شما کمک کند. تصمیم بگیرید جذابیت بیشتری برای مشتریانتان به ارمغان آورید، محصولات و خدمات را به گروه هدف مورد نظر ارائه دهید و سعی کنید خدماتی متناسب با آن ارائه دهید تا آنجا که به وفاداری مشتریتان دست یابید.

چطور برند خود را متمایز کنیم و در کسب و کارمان موفق شویم؟

۳۰ راه کار موثر برندسازی

۳۰ راهکار مؤثر برای ایجاد تمایز برند معرفی کنیم که شما را از رقبایتان جلوتر می برد:

قیمت گذاری متفاوت

روی محصولات و خدمات خود به صورت متفاوت از رقبا قیمت گذاری کنید تا برند شما متمایز شود.

پیدا کردن جایگاه ویژه

محصولات و خدماتی که در پاسخ به یک نیاز خاص عرضه شده‌اند، می توانند سبب تمایز برند شوند. پس بازاریابی ای که برای آن‌ها صورت می گیرد باید این جایگاه ویژه را به نمایش بکشد.

تمرکز کنید

اگر برند شما در برخی موارد بهترین عملکرد را دارد، با تمرکز روی تخصصتان تمایز برند را ایجاد کنید.

ایجاد تجربه‌ی خرید متفاوت

پیشنهاد می کنیم تجربه‌ی خرید به‌یادماندنی و منحصر به فرد برای مشتریانتان ایجاد کنید و بدین صورت، برند خود را متمایز کنید. این در واقع همان برند سازی است .

دکوراسیون متفاوت از رقبا

نحوه چینش محصولات می تواند سبب ایجاد تمایز شود. یک برند به‌ یادماندنی که مانند آن در صنعت شما وجود نداشته باشد، کمک زیادی به ایجاد تمایز برند می کند.

داشتن یک نماد جذاب

نماد می تواند تمایزی برای برند شما ایجاد کند؛ خصوصاً اگر کمی هم جنبه‌ی شوخ طبعی داشته باشد.

اصالت و زادگاه

برندها می توانند به دلیل تفاوت در زادگاهشان، از هم متمایز شوند.

داشتن نوآوری

نوآوری همان چیزی است که می تواند میان شما و دیگر رقبا تمایز ایجاد کند. این نوع تمایز بیشتر در برندهای فناوری دیده می شود.

تولید محصول جدید

ارائه‌ی محصولی کاملاً جدید می تواند شما را از رقبا متمایز کند، البته تغییر چیزی که می فروشید لازم نیست، بلکه تنها نام آن را تغییر دهید.

ارائه داستان ضعف و شروع به کار برند

خیلی از مشتریان عاشق گوش دادن به داستان‌هایی هستند که شما در آن‌ها ضعیف بوده‌اید و می‌توانند از طریق این داستان‌ها با شما ارتباط برقرار کنند. تعریف شرایط سخت شروع کار برندتان می تواند به شما در ایجاد تمایز کمک کند؛ خصوصاً وقتی رقبای شما اعلام می کنند بهترین و اولین شرکت‌ها بوده‌اند.

سهولت کار

سهولت و راحتی کار می تواند تمایز بسیار خوبی نسبت به رقبا ایجاد کند. محصول یا خدمتی که می تواند زندگی را برای مشتریان آسان‌تر کند، سبب محبوبیت بیشتر شما در مقایسه با رقبا خواهد شد.

ارائه خدمات بیشتر به مشتریان

اگر تمام شرایط و محصولات شما و رقبایتان یکی باشد، با ارائه‌ی خدمات عالی و فراتر از انتظار به آن‌ها می توانید به تمایز برند خود کمک کنید.

بسته بندی شیک و متفاوت

بسته بندی جذاب می تواند سبب ایجاد تمایز شود و یک برند را به موفقیت یا شکست برساند.

داستان برند خود را تعریف کنید

هر برند موفقی یک داستان جذاب در پشت پرده دارد. تعریف و توجه به داستان برند سبب ایجاد تمایز می شود و به ارزش و شخصیت برندتان می افزاید.

یک مشکل بزرگ را حل کنید

اگر برند شما بتواند مشکلی را حل کند که همه در آرزوی رفع آن هستند.

توجه ویژه به احساسات

برند شما باید از طریق ارائه محصول یا خدمات، به تجربه‌ی احساسی مشتریان توجه کرده و خود را متمایز کند.

شوکه کننده باشید

در ارائه محصولات و خدمات خود شوکه کننده باشید تا بتوانید سبب ایجاد تمایز شوید، البته باید از این راهکار با احتیاط استفاده کنید. احساسی که از طریق کاری شوکه کننده ایجاد می شود باید در مسیری درست قرار گیرد و به کارتان مربوط باشد.

تجربه مشتریان را تغییر دهید

با ایجاد تغییر در تجربه‌ی مشتریان می توانید برندتان را متمایز کنید.

شخصی سازی کنید

شخصی سازی کردن می تواند سبب تمایز برندتان شود. باید امکانی فراهم کنید تا مشتریان از طریق تجربه‌ی خرید تعاملی، افزایش سطح خدمات و راهکارهای بازاریابی دیجیتالی مانند هدف گیری مجدد و هدف گیری قبلی که محصول مناسب را در زمان مناسب به فرد مناسبی پیشنهاد می دهد، محصولات را از خود بدانند.

توجه به مناسبت‌های خاص

راهکار دیگری که سبب ایجاد تمایز می شود این است که برندتان را با یک مناسبت خاص همراه کنید.

به محصولات خود شخصیت دهید

راهکار دیگر برای ایجاد تمایز استفاده از نماد برای برند است. شخصیت دادن به برند شامل ایجاد یک “شخصیت” است که ویژگی‌های برندتان را به نمایش بکشد.

داشتن بخشش

امروزه مشتریان به دنبال این هستند که از برندهای کمک کننده به جامعه حمایت کنند. پس می توانید با تکیه بر مسئولیت‌های اجتماعی‌تان برند خود را متمایز کنید و از رقبا جلو بزنید.

توجه به محیط زیست

مشتریان مدرن نسبت به محیط زیست حساسیت دارند. پس بسته بندی سبز، تولید سبز یا کارهای خیرخواهانه مربوط به محیط زیست می تواند به تمایز برندتان کمک کند.

سنت شکنی کردن

می توانید از اصول سنتی در صنعتتان فراتر روید و برندتان را از دیگران متمایز کنید.

تعریف مجدد استفاده از محصول

اگر محصول شما می تواند بیش از یک کار انجام دهد، استفاده‌ی جایگزین سبب تمایز برندتان خواهد شد.

سبب سادگی زندگی مشتریان شوید

در دنیای پرمشغله و پیچیده امروز، سادگی یکی از ویژگی‌های ارزشمند است. برندتان را به عنوان ارائه دهنده یک محصول ساده معرفی کنید تا از رقبا متمایز شوید. برند مِتُد به عنوان تولیدکننده مواد شوینده، این راهکار را در پیش گرفت و با ارائه‌ی تمیزکننده‌های طبیعی، ساده و غیر سمی، از رقیبان خود جلوتر رفت. جالب است سادگی این برند در شعار آن‌ها نیز به چشم می‌خورد: “مردم علیه آلودگی”.

ارائه‌ی کیفیت بالاتر

برندهای قدرتمند با تکیه بر محصولات باکیفیتشان می توانند قیمت بالایی برای تولیدات خود در نظر بگیرند. فراهم کردن برندهای تجملاتی در بازارها سبب ایجاد تمایز می شود.

محدود کردن دسترسی

شاید تصور کنید محدود کردن دسترسی می تواند مانعی برای سودآوری باشد، اما این کار می تواند با ایجاد تمایز به افزایش فروش محصولات با قیمت بیشتر کمک کند. وقتی مشتریان ببینند تمام افراد نمی توانند این محصول خاص را داشته باشند، تقاضا و ارزش آن محصول افزایش پیدا می کند. بستنی بن اند جری با محدود کردن تولیدات خود در برخی طعم‌ها و از رده خارج کردن طعم‌ها بعد از یک بازه زمانی مشخص، این استراتژی را به کار گرفته و توانسته از رقبای خود پیشی بگیرد.

ایجاد دسته بندی جدید

شما می توانید برند خود را با توسعه‌ی یک دسته بندی جدید متمایز کنید.

توجه به نیاز مشتریان

یک راهکار مؤثر برای ایجاد تمایز برند و جذب مشتریان بیشتر تشخیص نیازهایی است که تا به حال برآورده نشده‌اند. پس می توانید با تغییر در محصولاتتان به این نیازها پاسخ دهید. در کشور آمریکا، یک بنگاه اجاره‌ی خودرو با ارائه خودروهای لیزینگ در زمانی که هیچ یک از رقبا این کار را انجام نمی دادند، به بزرگ‌ترین اجاره دهنده‌ی خودرو در آمریکا تبدیل شد و توانست مزیت رقابتی به دست آورد.

ثبت علامت تجاری چه فوایدی دارد؟

استفاده از علامت تجاری موجب ایجاد تفاوت و تمایز بین محصولات و تولیدات مشابه می شود.
در قرار داد اعطای نمایندگی، علامت تجاری یکی از مهم ترین مواردی است که حتما باید قید شود.
تولیدکنندگان، تجار و شرکت ها برای دریافت تسهیلات نیاز به ارائه ی علامت تجاری دارند.
علامت تجاری ابزاری برای بازاریابی بوده و شهرت شرکت ها براین اساس آن تکمیل می شود.
علامت تجاری وجهه خاصی به شرکت ها و کسب و کارها می بخشد.
در صورت مناسب و موفق بودن علامت تجاری و موفقیت آن ، تبدیل به دارایی ارزشمندی برای صاحب حقوقی آن می شود.
تولیدکنندگان با داشتن علامت تجاری انحصاری و ثبت شده ملزم به ارائه محصولات با کیفیت تری خواهند بود.
برای دریافت گواهی و نشان استاندارد از برند و علامت تجاری استفاده می شود.
ثبت علامت تجاری از هر سوء استفاده احتمالی جلوگیری می کند.
با ثبت علامت تجاری، ارزش برند، چند برابر می شود.
پس از ثبت، با قرار گرفتن علامت مخصوص ® در بالای نام تجاری، اعتبار بین المللی برای برند به دست می آید.
علامت تجاری ثبت شده موجب می شود که در بـازاریابی بیـن المـللی و مـذاکرات تجاری، طرف قرارداد ، تولید کننده دارای علامت تجاری را به عنوان zشرکتی دارای سابقه طولانی برنامه های بلند مدت ببینند.
با ثبت علامت تجاری، از سرقت طرح ها و ایده های دارای علامت تجاری ثبت شده ممانعت به عمل می آید.
عـلامت تـجاری با حـصول اطمینان از حقـوق انـحصاری برای شناخت کالا و خدمات و همچنین با اجازه دادن به دیگران مبنی براستفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب علامت را محافظت می کند.
علامت تجاری قابلیت تمدیدشدن نامحدود توسط پرداخت مبلغی خاص را دارد.
با ثبت علامت تجاری، محافظت آن توسط مراجع قانونی تایید می شود.
عـلامت تـجاری به صاحب خود رسمیت می بخشد.
ثبت علامت تجاری مانع تلاش های رقبای غیرمنصف مثل متقلبان در سوءاستفاده از عـلائم مشـخص در ارائ محصولات و خـدمات نـامرغوب یا مـتفاوت می شود.
با ثبت علامت تجاری، آگـاهی و امـکان سـرمایه گذاری برای تولید و فـروش کالاها و خدمات در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم داده می شود.
با ثبت علامت تجاری گامی در جهت تسهیل تجارت بین المللی برداشته می شود.
علامت تجاری، موقعیت محصولات و خدمات را در میان محصولات و خدمات رقیب مشخص می سازد .
علامت تجاری به مشتری در شناخت محصولی که درست کار نمی کند یا ناقص است و مقصر آن کمک می کند.
ثبت علامت تجاری گاهی برای دریافت وام مفید واقع می شود

برای برند سازی و ایجاد لوگو شرکت خود با شرکت سایبر نیکا می توانید به صورت رایگان مشاوره بگیرید و همچنین میتوانید برای ملاحظه نمونه کارما از سایت آموزشگاه موسیقی آریانا دیدن فرمایید.

Buy now