تست کرونا ویروس

روش های کنترل و پیشگیری بیماری کرونا

در حال حاضر وضعیت شیوع ویروس کرونا درحالت نامطلوب و قرمز می باشد اما با توجه به نوع پیشگیری در برخی از کشور ها نشان می دهد که این بیماری قابل مهار می باشد.

سازمان بهداشت جهانی هر لحظه و هر روز گسترش بیماری را رصد می‌کند.

ویروس جدید کرونا تاکنون بیش از ۳۰۰۰ قربانی گرفته که اکثریت آنها در داخل چین و استان هوبی این کشور بوده‌اند.

با وجود این، دکتر تدروس تاکید کرده که: “ما می‌توانیم این ویروس را به عقب برانیم”.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته از نظر این سازمان این پدیده “جاده‌ای یک طرفه نیست” و نتایج مثبت گزارش شده از کارایی تمهیدات کنترلی کشورها نشان می‌دهد که این اقدامات موثر است اما باید سریع و اثربخش اقدام کرد و مهار گسترده شدن ویروس هم باید گام اول باشد.

“راه دیگری نداریم مگر این که اکنون و حالا اقدام کنیم.”

رئیس سازمان جهانی بهداشت چه گفته؟

توصیه اصلی دکتر تدروس به کشورها این است که با توجه به وضعیت و مشخصات محلی اقدام کنند چرا که “یک نسخه یکسان برای همه و همه‌جا وجود ندارد.”

“هر مملکتی باید رویکرد خودش را پیش بگیرد اما گام نخست باید بر مهار شیوع ویروس متمرکز شود.”

دکتر تدروس گفته این “یک ویروس بی‌همتا با ویژگی‌هایی منحصربفرد است” و سازمان جهانی بهداشت انتظار داشته تاکنون توانسته باشد بخش بزرگی از جهان را آلوده کند اما به نظر می‌رسد اقدامات مهارکننده در حال جواب دادن است.

این مقام سازمان ملل متحد برای اثبات اظهارات خود گفته :

از ۶۲ کشوری که تاکنون موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده‌اند، ۳۸ کشور تعداد آلوده‌شدگان را زیر ۱۰ نفر گزارش کرده‌اند.

“هشت کشور حدود دو هفته است که مورد جدید ابتلا گزارش نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که گام‌های عملیاتی برای مهار ویروس کرونا جواب داده است حتی در کشورهایی که تعداد مبتلایان بالا بوده است.”

با این وجود از تمامی هم وطنان عزیز و گرامی خواهش می شود که اقدامات پیشگیرانه را در نظر گرفته و در صورت امکان تنها در مواقع ضروری از منزل خارج شوند.

تست آنلاین :

جهت تست آنلاین کرونا و وضعیت جسمانی در مقابل این بیماری اینجا کلیک نمائید .

دانلود نرم افزار :

هموطن گرامی،
قبل از مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی،برای تشخیص احتمال ابتلای خود یا نزدیکان به ویروس کرونا، نرم افزار زیر را نصب و استفاده نمایید. برای نصب نرم افزار اینجا کلیک کنید .

 

با آرزوی سلامتی برای همه (سایبرنیکا همراه همیشگی شما )

با رعایت بهداشت فردی به مبارزه با کرونا برویم
Buy now