تامین امنیت سایت

سایبر نیکا
آغاز فعالیت سایبرنیکا
آوریل 19, 2020
فروشگاه آنلاین
آوریل 19, 2020

تامین امنیت سایت

یکی از مهمترین موضوعاتی که یک مدیر وب سایت و یا طراح سایت وردپرسی باید به آن بعد از طراحی سایت دقت کند ، بحث تامین امنیت سایت و تامین امنیت وردپرس می باشد . خیلی از افراد بدون توجه به افزایش امنیت وردپرس کسب و کار خود را آغاز میکنند و بعد از مدتی با مشکلاتی همچون هک شدن وب سایت ، انتشار دیتابیس وب سایت و محصولات سایت در فضای مجازی و غیره مواجه می شوند که صدمه بسیار بزرگی به کسب و کار آن ها وارد می شود .

افراد سودجو و در اصطلاح هکرها با آسیب رساندن به وب سایت و نفوذ به آن میتوانند اهداف مختلفی داشته باشند تا به هدف خود برسند ، برای مثال یا میخواهند از وب سایت شما iframe بگیرند تا از پهنای باند شما استفاده کنند ، یا popup های تبلیغاتی و بک لینک های مختلف را بر روی وب سایت شما پیاده سازی کنند و یا نفوذ به وب سایت و تسخیر وب سایت شماست. ما می توانیم راه های نفوذ به وب سایت رو بسته و در واقع جلوی حملات را تا حد بسیار زیادی بگیریم.

مسائل تامین امنیت سایت ندرتا مربوط به بخش هاست می شود و در بیشتر مواقع به بخش اپلیکیشن های مورد استفاده ارتباط دارد و خود آن شامل زیرمجموعه های متنوع و گوناگونی است و می توان با محدود کردن دسترسی ها – افزایش اطلاعات و دانش در زمینه امنیت و دریافت برنامه های از منابع معتر این ریسک را کاهش داد.

حفره های امنیتی کامپیوتر شما

مدیران وب سایت ها بایستی اطمینان حاصل کنند که کامپیوتر آنها عاری از هرگونه ویروس ، نرم افزار جاسوسی ، تروجان ها و .. باشد. در مواقعی که حفره های امنیتی در کامپیوتر شما وجود داشته باشد به خطر افتادن امنیت وب سایت حتمی است و تمام تلاش های مدیران هاست و بخش پشتیبانی بی ثمر می شود ، در صورت وجود حفره های امنیتی ممکن است از صفحه مانیوتر شما تصویر برداری شود و یا کیبورد شما تحت نظر باشد و… (توجه داشته باشید که این یکی از رایج ترین و ساده ترین روش های هک و سرقت اطلاعات است.)

روشهای جلوگیری

برای جلوگیری از به وجود آمدن حفره های امنیتی از آنتی ویروس های معتبر و مطمئین استفاده کنید ، برنامه های و فایل های خود را از وب سایت های معتبر دانلود کنید و هیچ فایلی را از ایمیل های ناشناس دریافت نکنید (یک نرم افزار جاسوسی می تواند در قالب یک عکس یا فایل متنی و…. همراه باشد ) ، همیشه سیستم عامل و نرم افزار های خود به ویژه مرورگر را از وب سایت رسمی ناشر آن به روز کنید.

در صورتی که امینت وب سایت شما اهمیت ویژه ای دارد و از هاست اشتراکی استفاده می کنید (چندین وب سایت در هاست وجود دارد) ممکن است امنیت وب سایت شما در معرض خطر باشد و هر چه شما موارد امنیتی را در نظر گرفته باشید تفاوتی ندارد زیرا در این مواقع هکر از حفره امنیتی وب سایت های ضعیف تر و بی اهمیت که در هاست با شما مشترک هستند استفاده کرده و به سایت شما (هدف) نفوذ میکند ، اطمینان حاصل کنید که مدیران هاست به این مسئله توجه دارند و دسترسی ها را محدود کرده اند و یا سایتتان را به هاست اختصاصی یا سرور انتقال دهید که البته هزینه بالایی نسبت به هاست اشتراکی دارد.

تامین امنیت سایت

امیت سایت

دیدگاه ها بسته شده است

Buy now